Ezért nem szavazta meg Gyöngyösi Márton az unió migrációs kvótát tartalmazó rendeletét
Ezért nem szavaztam meg az unió migrációs kvótát tartalmazó rendeletét!
Az Európai Parlament szerdai ülésén nemmel szavaztam a migrációs és menekültügyi válsághelyzetek kezeléséről szóló rendeletre, tekintettel arra, hogy az abban rögzített mechanizmus végső eredményeként sor kerül illegális migránsok kvóta szerinti kötelező átvételére. Egy illegális migrációval sújtott tagország iránti szolidaritás a migránsok önkéntes átvétele helyett megvalósulhat a pénzügyi segítségnyújtással, infrastrukturális támogatással, az ún. visszaküldési szponzorációval is. Ha azonban a visszaküldés nem zárul le nyolc (válsághelyzetben négy) hónapon belül, akkor az illegális migránsokat a meghatározott kvóta szerint átszállítják a szponzoráló országba, aktiválódik az átvételi kötelezettség.
Figyelembe véve a kiutasítás végrehajtásának rendkívül rossz arányát, s az előzetes visszaküldési sikertelenséget, ezek a migránsok véglegesen a szponzoráló országban, adott esetben tehát Magyarországon maradnak.
A kötelező áthelyezéssel kapcsolatban mértékadónak tekinthetjük a migrációval sújtott Olaszország miniszterelnökének, Giorgia Meloninak a nyilatkozatát: „Az egyetlen lehetséges megoldás az illegális átkelési kísérletek megállítása lenne. Nem jelent megoldást, ha az egyik ország migrációs terhének enyhítésére más tagállamoknak is problémát okoznak az emberek áthelyezésével.”
Az Európai Unió illegális migrációval kapcsolatos politikájának mindenekelőtt arról kell döntenie, hogy mi az elsődleges cél: az illegális migráció megállítása vagy annak kezelése. A most elfogadott paktum sajnálatos módon az utóbbinak ad prioritást.
A Jobbik-Konzervatívok szerint a schengeni határok jelenleginél sokkal szigorúbb védelmére van szükség. Ezért is javasoltuk a magyar kormánynak, hogy a határőrizeti feladatokat a rendőrség helyett az önálló határőrség visszaállításával oldja meg. Az embercsempészet elleni hatékony fellépéssel nem tarjuk összeegyeztethetőnek, hogy a magyar börtönökből több, mint 1600 külföldi embercsempészt engedtek szabadon túlzsúfoltságra hivatkozva. A kormányzat migrációval kapcsolatos következetlensége abban is megnyilvánul, hogy gazdaságunk versenyképességét olcsó ázsiai munkaerő betelepítésével kívánja biztosítani, elvéve a magyarok munkahelyét, letörve a béreket, megbontva az ország kulturális egységét.