Egyedül a Jobbik hallja meg a digitális útvesztőbe lökött társadalom hangját
A Jobbik, az a párt, amely kezdetek óta jelzi ennek a digitális átállásnak hátrányait, ugyanis ez a magyar emberek számára problémát jelent. A magyarok nem a Szilícium-völgyben élnek, hanem a Kárpát-medencében, az itteni feltételek, a társadalmi helyzet sokaknak nem teszi lehetővé, hogy egyik napról a másikra átálljanak a digitális térbe. Január 16-a sarokdátum lesz az életünkben, ugyanis ez a dátum, amikorra az Orbán-kormány döntése alapján mindenkinek át kell állnia az Ügyfélkapu + digitális ügyintézési platformra.
A Könyvelők Országos Szövetsége szakmai szervezetként rendre arra kérte az Orbán-kormányt, hogy halassza el a kötelező érvényességet, hagyja meg a kettős lehetőséget. Hagyjon időt arra, hogy képesek legyenek felkészülni a szakmai oldalról is arra, hogy ez az átállás megtörténjen. Az átlag magyar emberek számára azonban még ennél is sokkal súlyosabb a helyzet. hiszen sokan közülük tapasztalatlanul lépnek ebbe a digitális térbe.
Maga a rendszer, ahogy a szakmai szervezetek állítják - a Jobbikhoz hasonlóan - nem rendelkezik olyan megfelelő szoftver támogatással, ami kielégítene minden igényt. Ezt mindenképpen pótolni kell. Ehhez idő kell. A másik óriási probléma az, hogy a digitális átálláshoz a társadalom egy része általában nem rendelkezik megfelelő eszközparkkal. Ennek beszerzése is százezres kiadást jelentene.
Végül adja magát a kérdés: Mennyire leszünk biztonságban a digitális térben? Rendőrségi statisztikák szerint a digitális bűncselekmények, az online térben elkövetett bűncselekmények elképesztő mértékben megnövekedtek.
Ez az intézkedés a belpolitikában és a magyar emberek életében egy Európai Uniós rendeletre vagy igényre alapoz, ami a digitális térbe való átállást próbálja szorgalmazni. Ez viszont nincsen pontos dátumhoz kötve. Azaz az Orbán-kormány időt adhat a magyar embereknek a biztonságos felkészülésre, az eszközbeszerzésre és a telekommunikációs hálózati gondok megszüntetésére.
A Központi Statisztikai Hivatal kimutatása szerint 10-ből 4 magyar ember nem ismeri ki magát még alapszinten sem a digitális térben. Amíg ez nem változik a Jobbik azért fog küzdeni, hogy a magyar társadalmat ne kényszeríthessék ebbe a digitális kényszerzubbonyba.